06.11.2020 / 13:34

Важлива інформація для отримувачів універсальної послуги!

З початку наступного року бюджетні організації та непобутові споживачі з договірною потужністю від 50 до 150 кВт втрачають право на отримання універсальної послуги, повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«До 31.12.2020 згідно з положеннями пункту 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон) універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів потужністю до 50 кВт, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. Таким чином, з 01.01.2021 право на отримання універсальної послуги матимуть побутові споживачі та малі непобутові споживачі з потужністю до 50 кВт», - говориться у повідомленні Регулятора.

НКРЕКП рекомендує постачальникам універсальних послуг проінформувати вказаних споживачів про припинення надання універсальної послуги з 01.01.2021, а також про процедуру зміни електропостачальника у визначеному чинним законодавством порядку.

«Звертаємо увагу споживачів, яким Законом надано тимчасове право на отримання універсальної послуги (зокрема бюджетних установ), щодо необхідності обрання електропостачальника за вільними цінами, у тому числі таким електропостачальником може бути електропостачальник, який забезпечував універсальну послугу, і укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу (обрати відповідну комерційну пропозицію)», - наголосили у Комісії. 

У НКРЕКП нагадали, що у разі не обрання споживачами до 31.12.2020 електропостачальника за вільними цінами, постачання електричної енергії на їх об’єкти буде здійснюватися на підставі договірних відносин з постачальником «останньої надії» протягом періоду, що не перевищує 90 днів від дати припинення попереднього договору.